Spravili by ste milión kilometrov na Maybachu?

Stáva sa to pomerne často, že vozidlo dosiahne milión kilometrov. Ale pri ťahačoch a nákladných autách. Menej obvyklé je toto číslo pri dodávkach a ešte menej pri osobných. S určitosťou však môžeme povedať, že milión kilometrov na Maybachu je svetový unikát.

Naozaj sa našiel niekto, kto na ultraluxusnej limuzíne dosiahol sedemcifernú métu. Josef Weikinger z Lichtenštajnska dosiahol túto métu. Obhodník so sklom do solárnych panelov (Interfloat) kúpil model Maybach 62 v apríli 2004 a odvtedy na ňom spravil viac ako milión kilometrov. Koľko to je presne zatiaľ nikto nezisťoval, ale od septembra 2009 je počítadlo vzdialenosti zaseknuté na hodnote 999 999 kilometrov.

Auto to v pohode zvláda, ale prvý motor kapituloval po 600 tisícoch kilometrov. Onedlho na to sa odporúčala prevodovka a predné tlmiče. Vidno, že nejazdil po slovenských cestách.

Aj keď je Maybach väčšinou, najmä v dlhšej verzii 62 šoférovaný zamestnancom, pán Weikinger si riadil sám. V každom prípade si spravil týmto činom celkom dobrú a neplatenú reklamu. Ešte jedno krátke zamyslenie, ak by mal Maybach spotrebu iba 15 litrov na sto kilometrov, tak za milión kilometrov by spálil 150 000 litrov benzínu, čo predstavuje pri dnešných cenách ekvivalent približne 225 tisíc eur.

V auguste 2013 nastal čas na obnovenie vozového parku. Josef samozrejme plánoval kúpu druhého Maybachu, ale narazil na problém, že značka zanikla. Nevybral sa anglickou cestou, ale zvolil znova Nemca, konkrétne BMW 760Li. Maybach putoval novému vlastníkovi, ktorý na ňom naďalej behá.

Milý Kanye West aj s DžejZím, to, že karbobrúskou a autogénom rozrežete Maybach nie je cool. Toto je cool!

Kanye West, Jay-Z – Otis ft. Otis Redding