Freelander sa mení, ale iba trošku

Land Rover Freelander je pre britskú automobilku prvým zástupcom triedy stredných SUV. Jeho druhá generácia sa pre modelový rok 2015 trochu zmení. Žiadne extrémne prerody to nie sú, veď zákazníci Land Roveru sú skôr konzervatívni. Jediným šokom bude nové Discovery, ktoré už nebude prísne hranaté a účelné.

Ale späť k Freelanderu. Na niektorých trhoch pribudne výbava HSE Luxury, tiež nazývaná Metropolis s detailami vo farbe karosérie, žiarivú masku Atlas a tiež 19-palcové zliatinové disky s farbou Sparkle Silver. Výbava obsahuje aj kožu Windsor a čierne lišty s klavírnou čiernou Grand Black.

V ponuke pribudne aj výbava XS, tiež s decentnými exteriérovými a interiérovými modernizáciami. Tiež má masku Atlas, ako Metropolis, ale stojí na 17-palcových antracitových diskoch. Interiér XS je čalúnený čiastočne kožou a v balíku nechýba ani navigácia GPS, automatická klimatizácia, či zvukový systém Meridian s 11 reproduktormi.

Novinkou bude aj balík Dynamic Exterior Pack s tmavými lesklými lištami, spojlerom na kufri, lesklými koncovkami výfukov a 19-palcovými diskami.

Aj napriek veku patrí Freelander medzi to najlepšie v triede.