Kandidáti na Svetové auto roka 2014 sú známi

Svetové auto roka je ďalšou anketou, ktorá sa tvári, že vie odhaliť najlepšie auto za celý rok. Pre Slovensko a aj celú Európu sa ním stal Peugeot 308. To nie je až také prekvapenie, po tom, čo sme ho podrobili detailnému testu.

Celosvetová anketa Svetové auto roka oslavuje tento rok desiate výročie. Na autosalóne v Ženeve vyšli von nominácie na jednotlivé kategórie.

O celkové víťazstvo sa pobijú nové Audi A3, Mazda 6 a BMW radu 4. Podľa spôsobu voľby asi vyhrá Mazda, ale my by sme tam radšej videli bavorský výrobok.

Omnoho zaujímavejšia je katogória Svetové luxusné auto roka. V nej sa do užšieho výberu dostali Bentley Flying Spur, Mercedes triedy S a nový Range Rover Sport. Tu by sme si my nevedeli vybrať. Nakoniec by asi poradie bolo presne podľa abecedy.

Svetové športové auto roka bude volené z trojice Chevrolet Corvette C7 Stingray, Ferrari 458 Speciale a Porsche 911 GT3. Z tých troch je Corvette asi jediným autom, ktoré nemá až tak ohnivú náturu.

No a v sekcii Svetové zelené auto roka budú o hlasy bojovať Audi A3 Sportback g-tron, BMW i3 a Volkswagen XL1. Náš názor? Jednooký medzi slepými bude práve FauVé.

A ešte je v zálohe World Car Design of the Year. Tu sa dostali BMW i3, Mazda3 a Mercedes triedy C.

Ako voľba dopadne bude známe na newjorskom autosalóne už 17. apríla tohto roka.

Bentley Continental Flying Spur V8 04