Nissan Note príde aj do Európy

Nissan svoj model Note, ktorý priamo konkuruje Honde Jazz, privezie aj do Európy. Zatiaľ bol dostupný len v Ázii, ale autosalón v Ženeve to má zmeniť. Na ňom sa predstaví európsky Note.

JDM verzia pre Japonsko sa odprezentovala už v júli 2012, ale my sme museli čakať. Výrobca ho opisuje ako hatchback. Ale nám sa zdá, že to je skôr dodávka zmenšená v Photoshope. Takže zase rival Fabie, ktorý je príliš novátorský v prístupe k priestoru a preto na Slovensku odsúdený na nízke predaje.

Základ bude poháňať 1,2-litrový benzínový motor s výkonom 59 kW (80 k) a krútiacim momentom 110 Nm. S ním Note zoberie z nádrže len 4,7 litra benzínu každých 100 kilometrov. A na druhom konci vypustí len 109 gramov CO2 na kilometer.

Výkonnejšia alternatíva má síce rovnaký objem, ale názov DIG-S. Ten znamená nárast na 72 kW (98 k) a 142 Nm. Paradoxne sa nesie ruka v ruke s nižšou spotrebou. Sto kilometrov tak znamená kombinovane 4,3 litra benzínu a kilometer emisie 99 gramov CO2.

Ešte nižšiu spotrebu a emisie dosiahne 1,5-litrový naftový motor pochádzajúci z aliancie Renault-Nissan. Výkon 66 kW (90 k) a krútiaci moment 219 Nm nie sú málo. Ale spotreba 3,6 litra a emisie 95 g CO2/km sú.

A vyzerá to aj na športovejšiu verziu. Ale zatiaľ iba vizuálne.