Sébastien Loeb spojí na Dakare 2025 sily s Daciou

Snáď neexistuje značka, ktorá by si za posledné roky zlepšila renomé tak, ako Dacia. No a práve tá dnes prišla s novinkou, ktorú jej budú závidieť aj hociktoré prémiovky. Nejde o žiaden nový model ale o oznámenie účasti na slávnej Rallye Dakar v roku 2025.

To je samo osebe veľkou správou, avšak jedným z pilotov bude legedna legiend, multišampión WRC Sébastien Loeb. A to je pri prvom štarte značky na Dakare skutočne obrovská prestíž. Druhú Daciu bude pilotovať Cristina Gutierrez zo Španielska, známa aj z pôsobenia v elektro-offroad seriáli Extreme E. Model, na ktorom bude dakarský špeciál Dacie postavený, nebol zatiaľ špecifikovaný ale my by sme si tipli Duster. O celkové technické zázemie a stavbu auta sa bude starať taktiež ikonické meno, ktorým je britský Prodrive. Ten aktuálne spolupracuje na diaľkových súťažiach s tímom Bahrain Raid Xtreme. Isté ale je, že súťažný špeciál bude spaľovať syntetické palivo od jedného zo sponzorov, ktorým je petrolejárska firma Aramco.

Loeb je síce deväťnásobným majstrom sveta vo WRC, na Dakare už štartoval viackrát a stál aj na pódiu, víťazstvo mu však zatiaľ uniká. Ak by sa mu ho podarilo získať práve s Daciou, išlo by skutočne o senzáciu. Oči sa ale budú upierať aj na Cristinu Gutierrez, pre ktorú ide o splnenie sna a prvý štart na Dakare.