Rolls Royce od Vorsteinera vyzerá…divne

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké by to bolo zobrať si do ruky štetec, paletu s farbami a dotvoriť si podľa vlastných predstáv a fantázií napríklad taký obraz „Slnečnice“ od Van Gogha? Domaľovať si k nim tulipány, ruže…

Čudná to predstava. Umelecké diela by sa nemali upravovať, ale ponechať na obdiv vo svojej pôvodnej originalite a jedinečnosti. A čo tým chcem povedať? Že Rolls Royce Ghost je sám osebe moderným automobilovým umeleckým dielom, a preto by mal ostať rukami úpravcov nedotknutý.

Firma Vorsteiner je však zrejme úplne opačného názory, a tak sa poďme pozireť na výsledok ich práce. Ghost dovybavili predným spoilerom s karbónovým elementom v strede, inými prahmi a zadným spolierom a nárazníkom s difúzormi, ktoré sú taktiež vyrobené z uhlíkového kompozitu. Športový, a pre Rolls Royce tak netypický, image dotvárajú päťlúčové kované disky s monumentálnym rozmerom 24“.

Treba poznamenať, že celkovo bolo pristupované k úprave pomerne triezvo a decetne. Avšak, aj tak pôsobí tento bodykit na Rollse dosť nepatrične. Ide proste o niečo, čo k charakteru auta vôbec nepasuje.

Ak ste ale fanúšikom hip-hopu, celkom iste sa vám bude páčiť. A ak ste bohatým fanúšikom hip-hopu, vyčkajte do leta a jeden z takýchto Rollsov sa môže stať jedným z vašich povozov.