Renault Twingo RS – Mimozemšťan s ohňom v pätách

Nie, názov nemá byť dehonestujúci. Len nám malý Renault trocha pripomína mimozemšťana. Štvorica očí, dve z toho zasahujúce do úst a nos skoro nad vrchným párom. Predstaviť si to ako naozajstného živého tvora je záruka nutnosti práškov na spanie.

Twingo je iné. Po facelifte sa premenilo z relatívne umierneného na jednoznačne agresívne. Obyčajné verzie už kolujú pár týždňov. Čakalo sa na RS. A prišlo. Zásah poznačil obyčajné RS aj Gordini. To sa však dalo čakať.

Možno to nie je mimozemšťan, možno vyzerá len trocha zmätene. Predný nárazník sa priblížil Cliu RS so svojim imitačným F1 prvkom v nárazníku. Zadné svetlá sa rozliali z blatníkov aj na dvere.

Kašľať na styling. Prvé Twingo RS bolo vynikajúce, na rozbitých cestách trochu uskákané, ale do veľkých miest neexistovala skoro žiadna alternatíva cestnej zbrane. Nový výzor môže u niektorých pri pohľade do zrkadla spôsobiť šok, tak inštinktívne dajú nohu z plynu. Ich problém. Podradiť, plyn->podlaha, smerovka, hotovo.

Malého chuligána ženie vpred 1,6 litrový 16 ventilový motor, ako predtým. Výkon ostal rovnakých 98 kW (133 k), krútiaci moment 160 Nm sa tiež nikam neposunul.

Kto by chcel tento nový model, tak objednávky vo Francúzsku začínajú 20. Februára. Ceny sú len s malými odchýlkami. Ak ale chcete vyzerať celistvo aj navonok, tak sa poponáhľajte a vyberte si niečo zo skladových zásob.