Suši, Saké, Takeri

Spúšťame odpočítavanie, rezervujeme hotel,  letenky a kufor máme tiež zbalený, pretože len chvíľa nás delí od 82. ročníka Medzinárodného autosalónu v Ženeve (The Geneva International Motor Show). Poviete si, 8. marec je ešte ďaleko… Lenže pri pohľade na tieto krivky chceme aby to bolo už.

Volá sa Takeri a modlíme sa ku všetkým automobilovým bohom aby presne takúto podobu mala nová Mazda6. Chceme veľkú, typicky zalomenú prednú masku, minimalistické svetlomety s LED technológiou denného svietenia. Rovnako v interiéri štyri oddelené sedadlá a panoramatickú strechu. O jazdných vlastnostiach môžeme iba špekulovať ale veríme že budú rovnocenne sekundovať excelentnému dizajnu.

Koncept poháňa naftový motor SKYACTIV s obsahom2.2 litra, systém štart/stop je už asi nutnosť, rovnako ako 6-stupňový automat. Mazda tiež demonštruje novú technológiu i-ELOOP (Intelligent Energy Loop) vďaka ktorej s týmto motorom na jedno natankovanie urazíte1500 kilometrov. Nevieme však, aká je priemerná spotreba a už vôbec aká je nádrž veľká.

Čo vieme určite, že v roku 2013 príde nová Mazda6 vo verzií sedan, hatchback a kombi. A bude aj kupé! Ale až o rok neskôr. Nevadí, počkáme ak vytasia aj nadupané MPS-ky.

Okrem tejto krásavice Mazda v Ženeve ukáže ešte kompaktný crossover CX-5 a čisto pre európsky trh MX-5ku v špeciálnej edicií Spring. Už aby to bolo…