Reportáž: Ford Transit Roadshow 2014

Na ďalšie stretnutie s Transitmi, po oficiálnom prestavení, sme zvolili zastávku akcie Ford Transit Roadshow u dílera Auto Koiš v Trenčianskej Turnej. Zloženie verzií bolo podobné ako predtým, ale našťastie sme mali možnosť vyskúšať ich viac.

Ford Transit Custom DCiVan L2H2

Dlhú verziu s so zvýšenou strechou budú zákazníci objednávať najmä v prípade plechovej dodávky, ale aj pre možnosť miešačky vzadu a šiestich ľudí má Ford alternatívu. O jazdných vlastnostiach Customu ani nemá zmysel začínať, lebo sme ich spísali v samostatnom teste. Komfort na palube zaručuje okrem prístrojovej dosky podobnej osobákom aj odkladacie priestory. Dvojlitrová fľaša má napríklad miesto priamo na bokoch prístrojovej dosky. Nad ňu sa dá umiestniť aj pohár z fastfoodu. Kabína je tak skoro dokonalá. Ako bonus verzie DCiVan je malé kladivko na rozbitie okna pri zadnom rade sedadiel.

Ford Ranger

Minule sme z neho mali radosť a výborne sa fotil, ale tento rok sa dostal ešte do lepších sfér, pretože mal navijak a krásnu modrú farbu. Motor 2,2 TDCi stačí, aj keď trojliter by bol na ceste ešte svižnejší. Interiér tentoraz získal polokožené poťahy sedadiel, čo výrazne zlepšilo pocit v pracovnej atmosfére.

Ford Grand Tourneo Connect

Konkurent VW Caddy Maxi stavil na úplnú výbavu verzie Titanium. Jediné, čo mu oproti Wolfburskému konkurentovi chýba je vrcholná verzia motora s objemom 2,0 a výkonom minimálne 110 kW (150 k). Zatiaľ si musí vystačiť s 85 kW (115 k) z 1,6 TDCi. Ale aj to mu stačí. Len s plnou, sedemmiestnou posádkou može pôsobiť trochu lenivejšie, prípadne mu stúpne spotreba, ale realitu zistíme pri samostatnom teste.

Ford Transit Connect EcoBoost

K malému Connectu sme pristúpili trochu s predsudkami. Veď malá dodávka s benzínovým mikromotorom na začiatok neveštila nič dobré. Lenže aké bolo naše prekvapenie, keď litrový EcoBoost ponúkal veľmi svižnú jazdu. Na malej dodávke sme ocenili aj potenciál troch ľudí na palube. Samozrejme, stredné sedadlo je úzke a skôr núdzové, ale na krátke presuny je práve takéto usporiadanie veľmi dobrým lákadlom Connectu. Ak netreba troch, tak sa operadlo strednej sedačky dá použiť ako stolík s držiakom na nápoje.

Kois_Banner