Lada Niva po brazílsky je Troller T4 od Fordu

Troller by mohol byť aj ten, ktorý praktizuje trolling. Slovo v modernom slangu znamená, že účastník diskusií na internetových stránkach posiela irelevantné príspevky ako reakciu na citlivé témy, ktorých hlavnou úlohou je niekoho vytočiť a narušiť vecnú diskusiu.

Takže Ford siahol po dokonalom mene domácej automobilky. Nie je to však také jednoduché. Troller bol v Brazílii už dlhodobo ako Troller Veículos Especiais S/A. Podnik bol založený v roku 1995 a patrí pod Ford do Brasil.

Riadny Troller s označením T4 predstavil Ford len teraz. Prichádza s nekompromisným dizajnom a okrúhlymi svetlami vpredu. LEDky a sedemnástky disky dotvárajú dizajn. Podľa slov brazílskeho Fordu má aj kvalitný interiér, ale to je ťažko posúdiť, keďže ani len fotky nie sú dostupné.

Na rozdiel od ruskej Nivy má brazílsky Troller pod kapotou poriadny motor. Agregát s objemom 3,2 litra má samozrejme základ v Transite a je spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Takže výsledok? Jednoduchý, toto je off-road, ktorý sa na nič nehrá a vonkoncom sa nechce stať kráľom mestských bulvárov.