Renault story pokračuje Scénicom XMOD

Podobne ako Ford na konferencii minulý rok, aj Renault ohlásil viacero noviniek naraz. Všetky sú prichystané na autosalón do Ženevy. Na Scénicu sa okrem faceliftu pracovalo ďalej. A prichádza s niečím ako bol Cross Scénic minulej generácie.

Obsahuje tie plastové nárazníky, ktoré sú v dnešnej dobe tak obľúbené a vytvárajú dojem SUV u akéhokoľvek auta. Pri novom Scénicu XMOD budú naviac doplnené o hliníkovo vyzerajúce lišty. Zombie apokalypsa môže bez akéhokoľvek problému. Aj keď, určite? Prvé čo by asi neživí rozchrúmali budú na sto percent kryty hmloviek. Síce vyzerajú ako odraz svetiel vo vode na jazere, ale pôsobia akosi ťažkopádne.

No a útek pred hordou nemŕtvych môže čiastočne zmariť pohon. Štýl off-roadu totiž neprináša pohon všetkých kolies. Predokolka to aspoň čiastočne nahradzuje systémom Grip Xtend, ktorý sa ovláda otočným ovládačom na stredovej konzole. To tiež znamená zbavenie sa posuvného boxu medzi sedadlami a použitie normálneho statického stredového panelu.

Grip Xtend pracuje v troch režimoch, Road, Loose Ground a Expert. Prvý je asi jasný, ten je štandardne na ceste. Loose Ground optimalizuje rozdelenie krútiaceho momentu na šmykľavejších povrchoch. A Expert sám brzdí, kým vodič len pridáva plyn. No, Moab sa stým asi nebude dať tak ľahko prejsť, ale základ na každodennú jazdu stačí.