Po facelifte vyzerá Renault Scénic vyššie

Znova rovnaká pesnička ako pri Kangoo. Keď už sa do nového šatu obliekajú všetky Renaulty, tak treba postupne upravovať ďalej. Scénic a Grand Scénic to zasiahlo práve teraz. Z menšieho znaku sa stal obrovský, takže možno bude stačiť, v prípade krádeže, návšteva najbližšieho servisu Renault Trucks. Možno bude pasovať ten z Magnumu.

Celá úprava prednej časti spôsobila, že auto vyzerá akosi vyššie. To je negatívum z pohľadu celkových proporcií, keď auto vypadá menej stabilne. Ale mohutnejší vzhľad zase dostatočne znervózni šuchtákov pri pohľade do spätného zrkadla.

Ďalším bodom, ktorý môže byť kontroverzný je využitie systému R-Link. Samotné nasadenie je fantastické, už v Cliu fungoval znamenite. Problém však nastane, keď vodič bude potrebovať niečo rýchlo vyťukať. Doteraz sa systém ovládal malým joystickom na stredovej konzole, mimochodom, bolo to úplne jednoduché a prehľadné. Po novom bude využívať dotykový panel. A nie, nie je bližšie, je stále rovnako ďaleko, takže ak bude vodič nahnutý dopredu a do stredu auta, tak viete prečo.

No a nové motory Energy prinesú nízku spotrebu. Horúcim kandidátom pre takéto tvrdenie je nový TCe 130, benzín, ktorý oproti porovnateľnému motoru predtým spapá o 15 percent menej.