Renault Kangoo pre pasažierov po novom

O facelifte Renaultu Kangoo pre biznis už pár slov padlo. Teraz Renault ukázal upravenú tvár toho, čo má ako hlavnú úlohu voziť ľudí. Na francúzskom trhu pribudnú dve nové výbavy, Business a Extrem.  Business je taká priemerná výbava zameraná práve na biznis zákazníkov.

Ale Extrem je niečo iné. Je skôr podobné Berlingu XTR od Citroënu. KváziSUV má dvojfarebný, čierno-hliníový nárazník. Kangoo tak vyzerá skoro ako reálny off-road. Možno by bolo zaujímavé, keby Renault vyrieši aj pohon všetkých kolies. Hádate správne, Kangoo Extrem je len predokolka.

Auto bude mať ako výbavu napríklad systém ESC s Hill Start Assist, pomáhajúcim rozbehu do kopca a taktiež Extended Grip, čo zase zaručuje lepšiu trakciu na rôznych povrchoch. V prípade želania bude možné použiť aj Renault R-Link a v ňom prípadne R-Audio suplujúce zvuk výkonných motorov.

Kapota ponúkne osvedčené motory, ktoré samozrejme prešli jemnými úpravami, ale pribudli aj nové agregáty. Napríklad benzínový TCe 115 je v Kangoo úplnou novinkou. Má 85 kW (115 k). A naftové dCi 110 s výkonom 81 kW (110 k) má emisie iba 115 gramov CO2 na kilometer.