Rekord Kodiaqu RS je ohrozený, Mercedes má GLB35 AMG

Mercedes ukázal model GLB a bolo jasné, že tieto tri písmenká budú skôr, či neskôr skombinované s ďalšími tromi písmenkami. Konkrétne s AMG. Ale nie je to celý Big Mac, ale iba light verzia, je to iba Quarter Pounder, či skôr Royal.

Mercedes-AMG GLB35 má pod kapotou presne to, čo A35 a CLA35. Je tam dvojlitrový benzínový motor s prepĺňaním. Celkový výkon sa dostal na 225 kW (306 k) a krútiaci moment na 400 Nm. V spolupráci s osemstupňovým automatom s dvomi spojkami a pohonom všetkých kolies 4Matic zvládne stovku za 5,2 sekundy. Maximum má obmedzené na 250 kilometrov za hodinu.

O vonkajších zmenách sa netreba vykecávať. Má iné nárazníky, iné disky a naviac má masku Panamericana. Vnútri však ostalo sedem sedadiel. Zadné dve sú síce menšie, ale stále použiteľné. A naviac sú tam, čo predurčuje GLB35 na pokus o rekord na známom okruhu, kde rekord medzi sedemmiestnymi SUV aktuálne drží Kodiaq RS. Ten ho dal za 9:29,84. Toto by pár sekúnd mohlo dať dole.

Z ponuky režimov vypadol režim Eco, ale pribudol režim Slippery. Ten je vhodný buď pri klzkých podmienkach, alebo v teréne.

Mercedes začne dodávať zákazníkom tento model začiatkom roka 2020. O tom, či pod kapotou bude aj motor z A45 nikto nič nepovedal.