Mercedes GLE Coupe bude mať aj hybridnú AMG verziu

Mercedes-Benz predstavil novú verziu modelu GLE. Teda, na rovinu, nová nie je, lebo už je to druhá generácia. Karoséria Coupe je síce menej praktická, ale o to viac pohľadov dokáže pritiahnuť a viac dokáže zmeniť imidž majiteľa ako práve klasické SUV. S týmto druhom karosérií začala vo veľkom X6-tka od BMW a už ich má aj Porsche pre svoje Cayenne.

Druhá generácia modelu sa spredu ponáša na samotné SUV, ale línia strechy nenechá nikoho na pochybách, že toto je alternatíva, ktorá ponúkne menej miesta na hlavy vzadu. A tiež ponúkne menší kufor. Otváranie aj s oknom zase predvádza veľkú výšku otvorenia. Našťastie sa dá nastaviť a ani v podzemných garážach, či garážových domoch nebude problém so stretom. Vymyslel už niekto senzor na kufor, ktorý by obmedzil výšku otvorenia pri nižšom strope?

Zadná časť by mohla mať úplne guľatý tvar, ale nemá. Má jemné krídlo, ktoré prospieva aerodynamike a tiež zväčšuje kufor. Zozadu trochu pripomína to, s čím prišlo inovované GLC Coupe, ale vynecháva hlavne chrómové lišty.

Interiér modelu je prevzatý z veľkého, teda skôr vysokého GLE. MBUX, prístrojová doska, všetko je totožné, až na spomenuté rozmery. Čo je však nové a prichádza s GLE Coupe je verzia AMG 53. Má hybridný systém a EQ Boost až s 16 kW (21 k). Výkon radového šesťvalca je 320 kW (435 k) a stovku dá za 5,4 sekundy. Na odlíšenie bude mať prednú masku Panamericana a vzadu zase štyri lichobežníkové koncovky výfuku.

Do predaja sa GLE Coupe dostane v prvej polovici budúceho roka.