Radšej Ford Focus Sedan, či S-Max Vignale?

Ford v Miláne predstavil nový koncept S-Max Vignale. Na top verziu sa hodí predstaviť ju na nejakom exkluzívnom podujatí. Milánsky týždeň módy sa preto javí ako ideálna príležitosť. Dodatok Vignale už Ford odprezentoval na koncepte Mondea, takže S-Max pokračuje v nastolenom trende.

Štýlový koncept MPV má, pre Ford tradičnú, masku podobnú Astonu. Už je to únavné, že to všetci stále omieľajú dokola, že? Ale pozrite sa na ňu! Je to pravda. Farba konceptu dostala názov Milano Giorgio. A ako doplnok k exkluzívneho výzoru prichádzajú disky s priemerom 21 palcov. Pár hliníkových detailov na viac oproti pôvodnému konceptu a auto zrazu vyzerá luxusnejšie.

Podobný princíp sa uplatnil aj vnútri. Kožou potiahnutá stredová konzola ho vytvára sama o sebe, ale k tomu sa ešte pridávajú sedadlá s čalúnením prešívaným do šesťuholníkov.

Vyzerá to tak, že S-Max Vignale sa reálne dostane do sériovej produkcie, lebo až 15 percent zákazníkov, podľa prieskumov, chce luxusnejšie Fordy. Kedysi ich mali vo forme Jaguaru. Príchod na trh by mohol byť v roku 2016.

Omnoho skôr príde model Focus s karosériou sedan. Ten sa predvedie už v New Yorku. Nasleduje zmeny, ktoré priniesol hatchback a kombi. Výzor sa ucelil a dostal do sfér naozaj pekných sedanov. A to už predtým nebolo zlé. Zozadu sa toho tiež dosť zmenilo, okrem svetiel úpravy zasiahli aj nárazník a samotný kufor.