Predstavenie Nissan Micra: Je najkrajší doteraz

Ku koncu apríla sme stihli navštíviť ešte na jednu akciu, a to predstavenie úplne nového Nissanu Micra, ktoré sa konalo na hladine Dunaja v Dunajskom Pivovare. Počasie sa stále nechcelo vzdať svojich premenlivých dažďov. Ráno som väčšinu cesty v jednom absolvoval, no nakoniec to Bratislavu obišlo a v krásnom prostredí som mohol vyskúšať aj nový foťák.

Akcia začínala raňajkami, úvodnou prezentáciou a zhodnotením, že značka Nissan zaznamenáva v týchto rokoch obrovské nárasty podielov na trhoch a u nás je dokonca od zavedenia štátneho príspevku lídrom v predaji elektromobilov (55 Leafov). Nová Micra má preto vysoké ambície a tak pri nej stavili na, snáď nekonečné, množstvo možností personalizácie auta. Môžete si vybrať z pestrých farieb, troch verzií fólií na karosériu, alebo troch farebných kombinácií interiéru. Do toho sa dajú ešte dokúpiť najrôznejšie doplnky a auto si zladí každý vodič podľa seba v 3D konfigurátore, dostupnom na predajniach, poprípade internetke. Najväčším skokom pre Micru je však pridanie BOSE hudby, ktorá doteraz nebola v žiadnom aute segmentu B použitá, teda až na Renault Clio. Reproduktory má umiestnené dokonca aj v hlavových opierkach. Hrá super, no skrýva mierny hluk zozadu auta. Na presné motorizácie si musíme počkať, ale mal som možnosť jazdiť na 0,9 Turbo s výkonom 90 koní, čiže 66 kW a manuálnou prevodovkou.

Dostali sme vo dvojiciach možnosť auto vyskúšať na navrhnutej trase alebo si spraviť vlastnú. My sme skončili za maďarskými hranicami a prešli tak aspoň aj po diaľnici, aj po okresných cestách. Auto je oproti predchodcovi výborné, podvozok dobre sedí a prevodovka je o triedu lepšia. Naozaj veľmi šikovné auto do mesta. Teda s touto konkrétnou motorizáciou. Ak zvolíte naftovú alebo výkonnejšiu benzínovú, ako rodina s naloženým autom sa dostanete aj niekam ďalej.

Po absolvovaní trasy sme si dali všetci vynikajúci obed v pivovare a jednoznačne odporúčam sa tam zastaviť. Pivo som síce nepil, no jedlo a prostredie majú vynikajúce. Ďakujeme značke Nissan za pozvanie a tešíme sa na možno ešte bližšie zoznámenie s novým autom. Dizajnovo je určite najkrajšou Microu v celej histórii modelu.