Škoda končí so snežným mužom, nahradí ho Karoq

Škoda, ako je už tradíciou, zverejnila fotky maskovaného prototypu nového modelu. Bude to crossover veľkosti Seatu Ateca. A na prekvapenie s ním bude veľa prvkov zdielať. Platforma rovnaká, motory dokonca ešte novšie. Ale hlavne bude mať nové meno. Škoda pochová Yetiho a príde Karoq.

Divné meno má svoje opodstatnenie, veď má Q ako Kodiaq. A tiež začína na K ako Krossover. Už náznaky pod kamuflážnymi samolepkami predvádzajú proporcie. Karoq má rozmery 4382x1841x1605 milimetrov. Rázvor dosahuje 2638 milimetrov, ale iba pri predokolkách, štvorkolky budú mať o 8 milimetrov kratší.

Nový crossover, alebo, nebojme sa to povedať, nové SUV bude mať objem kufra 521 litrov. Ale iba v prípade štandardnej výbavy, ak priplatíte za systém VarioFlex, tak pomocou zadnej lavice môžete čarovať s objemami od 479 do 588 litrov. To vôbec nie je zlé na tak malé auto, ale asi práve VarioFlex bude nutnosťou.

Pripojenie Wi-Fi, LEDkové predné svetlá, Park Assist, Trailer Assist pre príves až do dvoch ton, v ponuke príplatkovej výbavy bude naozaj všeličo. Napríklad aj digitálny prístrojový panel pred vodičom. Ten môže zobrazovať naozaj všeličo. Od navigácie po asistenčné systémy.

Kapota bude skrývať jeden zo štyroch objemov. Bude buď 1 liter, 1,5 litra, 1,6 litra, alebo dva litre. Výkonové spektrum bude siahať od 85 kW (115 k) po 140 kW (190 k). Šesťstupňová manuálna prevodovka je štandardom, sedemstupňové DSG za príplatok. Len pri 2,0 TDI s 140 kW (190 k) a pohonom všetkých kolies bude štandardom automat. Karoq bude ako prvý model automobilky, ktorý využije motor 1,5 TSI Evo so sekvenčným vypínaním valcov. Dvoch.

Reálne predstavenie bude 18. mája v Štokholme. Dovtedy bude mať Škoda dosť času, aby ešte napínala ďalšími náhľadmi. Je však nad slnko jasné, že platforma MQB bude ponúkať podobné parametre ako pri Seate Ateca a Volkswagene Tiguan.