Praga cars hľadá nových jazdcov

Súčasné detstvo a puberta je niekedy až príliš spojená s počítačmi a obdobou domáceho väzenia. Nanešťastie dobrovoľného. Youngsteri trávia čas radšej pri hrách po sieti ako vonku, priateľstvá sú dôležitejšie cez ksichtoknižku ako tie reálne.

Znie to ako promo k propagovaniu nejakej myšlienky, ale nanešťastie to tak je. V Praga cars si preto vzali patronát nad výchovou mladých talentov motoristického športu. A ktoré je lepšie miesto na Slovensku ako Slovakia Ring?

Celý systém hľadania spočíva v pripravení kandidátov na pozíciu pretekového jazdca. Tento rok sa v termíne 11.3 až 13.3 zúčastnilo programu 11 jedincov s benzínom v krvi z Holandska, Belgicka, Rakúska, Nemecka, Česka, ale samozrejme aj Slovenska.

Jazdci sa rozdelia na dve skupiny a v závere môže päť najlepších pilotovať Pragu R4S. Okruhové auto s hmotnosťou 840 kilogramov a výkonom 392,1 kW (532,7 k) je hlavným lákadlom.

Takýmto štýlom sa do svetiel reflektorov dostala aj 16 ročná Dánka Beitske Visser. Tá sa zúčastnila minulý rok seriálu Dutch Supercar Challenge a hneď v prvých pretekoch hviezdila.

Mladí jazdci, nazvime ich motoristické hviezdy budúcnosti získavajú okrem skúseností ešte jednu šancu. Motivácia je veľká, veď niektorý z nich bude môcť jazdiť v tíme Praga Racing Teame v seriáloch Britcar alebo spomenutom Dutch Supercar Challenge. Tieto preteky ich zároveň budú pripravovať na dvadsaťštyrihodinovku v Dubaji budúci rok.

Ak poznáte niekoho, kto je vo veku 16 až 26 rokov a ide mu to s volantom, tak mu odporučte stránku www.newpragageneration.eu . Jasné, toľké peniaze za tri dni vyzerajú ako veľa, ale kto vie, možno sa nájde nový Michael, Sebastian, Lewis, Colin alebo Richard.