Poznáme pravdepodobný vzhľad nového Volva V40

Autosalón v Ženeve sa nezadržateľne blíži a jednou z noviniek, ktoré na ňom takmer určite zažijú svoju premiéru, bude aj nový model s označením V40 od švédskej automobliky Volvo.

Aj napriek veľkej snahe Volva utajiť akékoľvek materiály a infromácie týkajúce sa novej V40 pred oficiálnym predstavením sa na internet dostali fotografie, ktoré odhaľujú, ako by tento nový model od Volva, ktorý bude konkurentom Audi A3 Sportback či BMW radu 1, mal vyzerať. Zdrojom týchto neoficiálnych fotografií je švédska verzia magazínu Auto Motor Sport. Ten prináša aj isté informácie, ktoré sú však skôr špekulatívneho charakteru. Tie hovoria o tom, že podvozková platfoma V 40 by neskôr mohla slúžiť aj ako základ kabrioletu C40, sedanu S40 či dokonca SUV, označovaného ako XC40, ktoré by malo byť škandinávskou variáciou na tému malé kompaktné SUV typu BMW X1.

Ako už bolo spomenuté, Volvo je veľmi skúpe na akékoľvek predpremiérové informácie týkajúce sa ich nového modelu, a tak si zrejme budeme musieť ešte par týždňov počkať. Povráva sa však, že na trh by sa malo dostať už v lete a základná cenovka by mala predstavovať sumu 26 000 EUR.

(Zdroj/Source:Autoblog.nl)