Legenda menom Focus RS zrejme znova ožije

Pôvodný Ford Focus RS bol bezpochyby jednou z najprepracovanejších sériových predokoliek všetkých čias a jeho jazdné vlastnosti sú fenomenálne ešte aj dnes. Jeho nástupca zasa všetkých šokoval skutočnosťou, že aj výkon 300 koní na prednej náprave sa dá na vozovku efektívne preniesť a plne využiť.

A zdá sa, že v roku 2015 sa dočkáme ešte väčšej porcie výkonu na predných kolesách. Podľa informácií Top Gearu by totiž práve v tomto roku mala svetlo sveta uzrieť, v poradí už tretia generácia, tohto ostrého hatchbacku s modrým oválom v znaku. Poháňať by ju malo 2,3 litrové benzínové srdce, ktorého výkon by mal byť údajne minimálne 238kW/324 koní. Mierne podladená verzia tohto agregátu by mala svoje uplatnenie násjť vo Forde Mustang modelového radu 2014.

Ak sa pýtate na dôvod, prečo bude nový RS aj naďalej „iba“ predokolka, marketingové oddelenie Fordu vám poskytne odpoveď. Nárast hmotnosti, ktorá súvisí s pohonom všetkých štyroch kolies, vraj nie je na trhu príliš populárna.  Poslednou zaujímavou informáciou je, že nový RS príde na trh v podobe 5 dverového hatchbacku.