Porsche 911 SC ALD ako extrémne osobné dielo sršiace charizmou

Vo svete áut existuje málo modelov, ktoré sa spájajú s takým kultom ako Porsche 911 SC. Tento vzduchom chladený variant je doteraz považovaný za jedno z najlepších diel automobilového sveta.

Niet divu, že toto auto miluje aj Teddy Santis. Tento, pôvodom grécky, módný návrhár stojí za značkou Aimé Leon Dore, inak zvanou aj ALD, sídliacou v New Yorku. Z jeho popudu tak vznikla skvostná, jednokusová edícia Porsche 911 SC ALD. Auto má olivovo zelenú farbu, legendárne čierne kolesá Fuchs a na streche takzvanú záhradku naloženú retro batožinou. Z prednej kapoty na cestu svieti hneď štvorica svetiel, keďže je tu aj dvojica prídavných. Kabína je zasa vybavená vzorovanými perzskými kobercami na zemi aj bokoch dverí a tiež bledými sedadlami v kombinácii kože v strede a textilu na bokoch. A teraz pozor! Sedadlo vodiča je potiahnuté dreveným guľôčkovým poťahom. Za bežných okolností ide o gýčovo nepraktickú vec, do tohoto útulného starotosvetského imageu 911 SC ale zapadá ukážkovo. Čiernobiele fotografie za clonami pod čelným sklom sú dôkazom, že toto auto je pre Santisa nostalgickou a osobnou záležitosťou. Všetky doplnky kabíny sú vyrobené ručne. Z tohto auta skutočne strieka príjemná atmosféra a nostalgia a každým jedným detailom láka na roadtrip, napríklad po slnkom zaliatych cestách USA. Vieme si predstaviť, že toto auto by bral aj Jack Kerouac!

Aktuálne toto Porsche možno vidieť v butiku ALD na Manhattane, jeho ďalší osud známy nie je. Pravdepodobne však skončí v Santisovej garáži.