Pojazdná kancelária od Lexusu. A čo bude ďalej?

Luxusná značka Toyoty, Lexus, produkovala vozidlá do segmentov športových, limuzín, luxusných SUV, ale aj nejaký ten hatchback. No úžitkový minivan tu ešte nebol. Až doteraz. Odhalili model LM, extrémne luxusnú kancelária na kolesách s veľkorysým priestorom.

Základom každého vozidla je motor, bez neho to predsa nemá význam. Nadrozmerný Lexus LM bude v ponuke v dvoch variantách, LM 350 s 3,5-litrovým benzínovým motorom alebo LM 300h s hybridným 2,5-litrovým štvorvalcom, pohon bude tiež na výber. Zvoliť bude možné ako predokolku, tak štvorkolku. Pri pohľade zvonka upúta tradičná chrómová maska chladiča, vzhľadom na rozmery minivanu je adekvátna, to znamená veľkosti Smartu. Zadné svetlá mierne pripomínajú horizontálne zoskupenie svetiel z Toyoty Land Cruiser, no zasa o dosť väčších rozmerov.

Prezentovaná verzia kabíny má 4 sedadlá, vodič a spolujazdec sú oddelení od zadného radu sedadiel. Tam môže prebiehať obchodné rokovanie, prezentácia, všetko nevyhnutné k uzatvoreniu biznisu len v nadštandardnom komforte. Pred vezúcimi sa pasažiermi je inštalovaný… monitor nie je výstižné, je to vlastne televízor s uhlopriečkou 26 palcov. Kožené kreslá s vysokou variabilitou nastavenia aj ponukou masáží obopínajú panely s ovládačmi, aby nebolo treba ani len zmeniť polohu pre prepnutie čohokoľvek, vrátane oslovenia šoféra. No možností v ponuke je omnoho viac, nakonfigurovať je možné až 7 sedadiel v troch radoch. V ponuke je taktiež chladnička v kabíne, dobrý obchod treba predsa spláchnuť chladenými bublinkami. Vysokému pohodliu prispieva aj podvozok, ktorý je vyladený tak, aby maximálne odtlmil akékoľvek nerovnosti na cestách a pasažierov tak nič nerušilo.

Ak ste sa ale navnadili a popri uvažovaní o nejakom tom Multivane ste do výberu začali vpisovať Lexus, môžete ho rovno vyškrtnúť, pre rok 2020 je v ponuke len pre vybrané ázijské trhy. Cena je neznáma, aj keď tušíme, že nízka nebude.