Opel naživo ukázal novú Zafiru Life

Aktuálne si na autosalóne môžete pozrieť novú generáciu Oplu Zafira. My sme si ju prezreli ešte v predpremiére. Teda, uveďme veci na správnu mieru, je to model Zafira Life. Život jej vdýchli modely Citroën Spacetourer a Peugeot Traveller.

Opel je súčasťou nového koncernu, čo sa začína prejavovať na jednotlivých modeloch. Najviac spoločných čŕt s materskými modelmi má Combo, ale Zafira už tiež nezaostáva. Už to nie je sedemmiestne MPV na základe nižšej strednej triedy, už nemá sedem sedadiel, pričom zadných 5 sa schová do celkom rovnej podlahy.

Zafira Life už je plnohodnotným MPV odvodeným od úžitkového vozidla. Až to núti zamyslieť sa ako bude fungovať popri súčasnej generácii modelu Vivaro.  To musí skončiť, nakoľko je stále zo spolupráce s Renaultom a tieto externé spolupráce aktuálne Opel eliminuje.

Na čo sa teda môžeme tešiť v prípade Zafiry Life? Na variabilné usporiadanie interiéru s viacerými možnosťami, na naftové motory s výkonom až 130 kW (177 k), na osemstupňový automat, na tri veľkosti, na tichú prevádzku, vlastne na všetko, čo ponúka aj Peugeot a Citroën, akurát s inou prednou maskou a inými svetlami.

Ak sa vám takýto prístup nepáči a ste skôr fanúšikom pôvodnej Zafiry, tak neváhajte a objednajte si tú, v ponuke už onedlho skončí.