Podoba Audi RS4 Avant oficiálne odhalená

Nová generácia ostrého kombi z Inglostadtu so štyrmi kruhmi v znaku, nesúca pomenovanie RS4 Avant, sa oficiálne predstaví už o necelý mesiac v Ženeve.

Avšak na jej podobu sa môžeme predpremiérovo pozrieť už dnes. Audi vypustilo do sveta oficiálne fotografie a údaje svojej novinky, ktorá si zrejme, na rozdiel od väčšiny ostatných modelov tejto značky,  skutočne zaslúži prívlastok športová.

O pohyb tohto, nie zrovna typicky rodinného, kombi sa bude starať osemvalec, ktorý z objemu 4.2. litra dokáže vyporodukovať výkon 331kW/444 koní. Krútiaci moment predstavuje 430Nm. Tieto hodnoty stačia na to, aby sa RS4 rozpohybovala z pokoja na rýchlosť 100km/h za slušných 4,7 sekundy. Celé toto divadlo však neľútostne ukončí obmedzovač v momente, kedy sa ručička tachometra dotkne hodnoty 250.

Výkon bude, pochopiteľne, prenášaný na všetky štyri kolesá. Audi stále dôveruje svojmu systému Quattro v kombinácií so 7 stupňovou prevodovkou S tronic.

Aj napriek horeuvedeným výkonom by mala spotreba paliva predstavovať približne 11 l/100km, čo nie je najhoršia hodnota.

Design sa nesie v agresívnom štýle, ktorý len podtrhuje červená farba. Na prednej časti vozdila ihneď upúta rozmerná šesťuholníková maska s logom RS. Dominantou nárazníku su masívne nasávače vzduchu. Bez denného LED svietenia by to už u Audi asi ani nešlo.To je prítomné aj v zadnej časti RS4, ktorej vzhľad dotvárajú dve oválne koncovky výfuku a rozmerný difúzor.

Interiér, ladený dočierna, by sa mal vyznačovať použitím materiálov ako hliník a karbón. Telesná schránka sa počas jazdy bude spoliehať na oporu typicky „ušatých“ športových sedadiel.

Na záver len doplníme, že 76 600 Eur je suma, za ktorú sa nová RS4 začne na jeseň predávať.