Nová Kia C’eed je stále bližšie

Kia už hodnú chvíľu podpichuje s fotkami nového C’eedu. Je to predsalen ťažiskový model. Názov sa meniť nebude, ani ten apostrof nevypadne. To sa nám nepáči, pretože napísať názov zodpovedne znamená prehodiť na moment klávesnicu na anglickú, alebo hlúpo ho nahradiť dĺžňom.

Toto nič nemení na fakte, že auto sa bude dobre predávať. Základom dizajnu je tigrí nos vpredu, ako Kia nazýva masku. Zvažujúca sa strecha postupne prechádza do integrovaného spojlera nad zadným oknom. Späť dopredu. V svetlách pribudlo niečo nové. Ak tipujete, že sú to LEDky na denné svietenie, tak máte pravdu. Tento fenomén súčasnosti je asi nezastaviteľný.

Exteriér už ale poznáme dlhšie. Interiér prenikol len teraz. Dlho sme rozmýšľali, čo nám niektoré detaily pripomínajú. Už je nám to jasné. Čiastočne sa podobá na Citroën DS4! To ale nie je zlé. DS4 hrá na strunu prémiovejších hatchbackov. A teraz je podobný teda aj C´eed (dĺžeň). Navigačný, či informačný alebo zábavný systém je v strede, aby k nemu bol čo možno najlepší prístup. A to z dôvodu ovládania dotykmi.

Základ auta je zhodný s Hyundaiom i30. Naživo bude auto vidno v Ženeve. Samozrejme, ak nerátame tie kusy, ktoré behajú v okolí Žiliny. Ak ju chcete vidieť, tak je len na vás, ktoré mesto na ž to bude.