Po terénnom Scoute prichádza Kodiaq Sportline

Škoda vyťahuje všetky karty hneď na začiatku. Po bežnom Kodiaqu prichádza Scout. Ale to nie je posledné eso v rukáve. Automobilka ešte predviedla športovo vyzerajúcu verziu Sportline. A pod kapotou bude mať šesťvalec. Dobre, nebude, motory budú rovnaké ako v Scoute.

Sportline bude niečo ako ten svalnatejší návštevník posilňovne, ten, čo tam nechodil len v januári, aby využil permanentku spod stromčeka. Od štandardu sa odlíši čiernymi lesklými prvkami. Maska, strešné lišty a lišty okolo okien sú všetky tmavé, a rovnako zatmavené vyzerajú aj predné svetlá. A ešte pribudli špeciálne 19-palcové disky kolies. Lenže to nie je všetko a za príplatok môžu byť aj dvadsiatky. No všetko korunuje odznak na predných blatníkoch, aby ste vedeli, do čoho idete.

Vnútri sú športové sedadlá a nové ukazovatele preťaženia, teplôt oleja a chladiacej kvapaliny. Sedadlá sú potiahnuté alcantarou. Voľba jazdného režimu zahŕňa možnosti Normal, Eco, Sport, Comfort, Individual a Snow. Nastavenie mení odozvu plynového pedálu, automatu, ak je v aute a aj nastavenie klimatizácie.

Kapota Sportline môže mať presne to, čo má aj Scout. V ponuke bude výlučne štvorkolka. Z benzínového spektra môžete zvoliť 1,4 TSI s 110 kW (150 k), alebo 2,0 TSI s 132 kW (180 k). Naftové spektrum obsadia dvojlitrové TDI s 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k).