Petter Solberg je späť

Áno, nadpis je to tak trochu bulvárny, ale žiadne klamstvo v ňom nie je. Ako je dobre známe, Petter Solberg na sezónu 2013 nedostal žiadnu sedačku v továrenskom tíme a preto pokiaľ nechcel pracne zhánať sponzorov či platiť si pretekanie z vlastného vrecka, musel chtiac nechtiac ukončiť svoju kariéru.

Bez volantu v ruke však nevydržal dlho, na štart ďalšieho podujatia WRC, ktorým bude zasnežená rally vo Švédsku už budúci víkend sa definitívne postaví. Fanúšikovia môžu jasať, o atraktívne prejazdy bude celkom určite postarané, keďže táto hviezda bude pilotovať historický Ford Escort Mk2, ktorý je dielom firmy Viking Motorsport. Jej majiteľom nie je nik iný než Petterov dlhoročný spolujazdec Phil Mills. Spolupráca tohto slávneho dua sa tak opäť obnovuje, aj keď v úplne inej forme ako bolo zvykom. Na sedadle spolujadzca však nebude sedieť Phil ani Chris Patterson, ale Petterova manželka Pernilla, ktorá ma s rally taktiež bohaté skúsenosti.

Je jasne vidno, že pre Pettera je rally srdcovou záležitosťou a vždy nájde spôsob ako pobaviť seba aj svojich fanúšikov. Solbergovcom budeme držať palce a divákom pri trati úprimne závidieť.