Nový Peugeot 308 konečne aj vo verzii SW

Peugeot predstavil nové kombi, ktorým je model 308 SW. Po väčšom modeli 508 SW teda prichádza do portfólia značky ďalšia alternatíva pre tých, ktorí sa obzerajú po atraktívnom kombíku.

V rozmernej prednej maske, tvorenej z množstva malých strieborných liniek, v strede tróni nový znak Peugeot. Do nej sa plynule napájajú svetlá a nechýbajú ani zvislé tenké pásiky LED svietenia, typické pre nové Peugeoty. Zozadu sa podobá na väčšieho brata 508 SW, avšak absentuje tu lišta spájajúca svetlá a taktiež ich tvar je mierne odlišný. Peugeotu sa v prípade novej 308 SW podarilo zachovať avantgardný a pritom vkusný dizajn podobný ostatným modelom značky. Napriek tomu ale auto nepôsobí unifikovane a má vlastné, rozlíšiteľné tvary.Oproti predchodcovi narástlo na dĺžku o šesť centimetrov, avšak je o dva centimetre nižšie. Objem batožinového priestoru je v SW oproti hatchbacku takmer o dvesto litrov väčší a ide o 412 verzus 608 litrov. Dizajn kabíny je zhodný s novým hatchbackom, takže opäť typická estetika nových Peugeotov s malým volantom a palubnou lištou tiahnucou sa po celej šírke kabíny, doplnená o 10″ displej. Konštatovanie, že ide zrejme o najnápaditejší interiér triedy je na mieste. Paleta motorov je tiež zhodná s hatchbackom, čiže 1.2 litrový benzín s troma valcami a výkonom 110 alebo 130 koní. Nafta ponúka 130 koní a samozrejme nechýbajú ani moderne hybridy. Tie majú kombinovaný výkon 180 prípadne 225 koní a 12.4 kWh batériu.

Ceny  zatiaľ nemáme a bolo by aj predčasné o nich ešte hovoriť, keďže SW by sa malo do predaja dostať až začiatkom roku 2022.