Je tu nová Fabia, stojí od 11 760 eur, ale má to háčik

Automobila Škoda ukázala na Slovensku novú Fabiu. A vyzerá výborne. Vyzerá veľko. Vyzerá veľkolepo. A vieme aj ceny. Teda viete aj vy, lebo v nadpise sme oznámili základnú cenu so základným motorom a základnou výbavou. Je to taký typický „cena od“ ťah. Takúto Fabiu za 11 760 eur predsa nechcete. Takú nebudú brať ani autopožičovne.

Ten háčik je teda v tom, že ju vlastne ani nechcete, že chcete viac výbavy a lepší motor? Áno, aj. Ale tkvie aj v tom, že táto verzia bude dostupná až od roku 2022. Takže 1,0 MPI s 48 kW (65 k) s výbavou Acitve si nekúpite. Kúpite si ten istý motor, ale s výkonom 59 kW (80 k) za 12 260 eur. A to už sa oplatí priplatiť. Je to lepší motor, lebo má viac výkonu a dokáže aj reálne zrýchľovať.

V základnej výbave Active je síce 6 érbegov, varovanie pred kolíziou, rádio s DAB a štyrmi repro vpredu, ale nie je v nej klimatizácia. Tá sa dá buď doplniť v balíku, alebo, ešte rozumnejšie, skočte rovno do lepšie vybavenej verzie Ambition a rovno s prepĺňaným motorom TSI s výkonom 70 kW (95 k). Takáto verzia stojí 14 060 eur v základe. A stále má päťstupňový manuál. Ale to nevadí.

My sme však skúsili pozrieť koľko by stála naša konfigurácia so všetkým, čo môžeme chcieť. Keďže 1,5 TSI nie je, zatiaľ, v ponuke, tak musíme vydržať s inak príjemným 1,0 TSI. Volíme manuál, peknú farbu, Style výbavu, príplatky za športový interiér a výbavu. A sme na 19 815 eurách. Ak si túto konfiguráciu s peknou modrou farbou chcete pozrieť, tak kliknite sem. V každom prípade je štvrtá Fabia naozaj veľkým autom s veľkým kufrom s objemom 380 litrov. A to bez ohľadu na výbavu.

Ak však chcete kombi, tak musíte ešte chvíľu počkať. Zatiaľ bude stále v ponuke tretia generácia kombi s označením Tour.

Za fotky ďakujeme Janovi Hargašovi.