Citroën rozbieha líniu DS do terénu (ľahkého)

Všetci si určite pamätajú parádny model DS Wild Rubis zo Šanghaja. Ale tam našťastie SUV s označením DS neskončilo. Nový DS 6WR je v podstate produkčnou verziou konceptu. Veľa predpovedačov budúcnosti hovorilo o modeli DS X7, ale Citroën s nimi vypiekol.

Nové auto má rozmery 4,55×1,86×1,61 metra. Nie je tak príliš veľký a chcel by sa dostať niekam, kde je teraz Toyota RAV4, prípadne podobné SUV. Rázvor 2,73 metra zase zabezpečí dostatočný vnútorný priestor. No a aby boli vonkajšie miery ucelené, disky majú priemer 19 palcov.

Predná časť priamo odkazuje na sedan DS 5LS a zvyšok sa nedá opísať inak ako veľmi pekný. SUV DS 6WR bude využívať Grip Control, čo zase znamená, že poháňanú bude mať len jednu nápravu. Pod prednú kapotu sa spočiatku dostanú motory e-THP s výkonom 118 kW (160 k) a výkonnejší THP s 147 kW (200 k). Obe budú mať najskôr iba automatickú šesťstupňovú prevodovku.

DS 6WR sa bude vyrábať v čínskom Shenzhene a začiatok predaja v najľudnatejšej krajine bude koncom roka. Potom by sa vraj malo SUV dostať aj do Európy. To by vôbec nebolo zlé!

Citroen DS6WR