Novú Fabiu môžete kúpiť už za 8940 eur

Fabia je tu. A naživo vyzerá dobre. Teda pokiaľ má poriadnu výbavu. V základe bude vyzerať omnoho jednoduchšie. V jednoduchej bielej s plecháčmi a puklicami tak exkluzívne pôsobiť nebude. Ale zase za 8940 eur to vôbec nie je zlá ponuka. A vedia to aj manažéri firemných flotíl. Onedlho nebudú nové Fabie výnimočné a zaujímavé, ale bežné a na každom rohu.

Nová, tretia generácia prichádza s krajším tvarom ako druhá. Ku električke ju už nikto nebude prirovnávať. Môže za to zmenšenie výšky a rozšírenie. Fabia sa pochváli aj najväčším kufrom v triede. O 4 litre preskočila nový Hyundai i20 a dosahuje hodnotu 330 litrov. Avšak kombi má ešte o dvesto viac.

Základná cena je síce 8940 a za kombi sa pripláca 550 eur, ale stále nedostanete v základe ani manuálnu klímu. Tá je v balíku za 1606 eur, ktorého cena bola znížená na 199 eur. Dokonca januára 2015 bude v rámci uvádzacej ponuky zadarmo. Zvýhodnené balíky všetkých výbav budú dovtedy zadarmo. Teda tie 199 eurové. A ako bonus prichádza farebné odlíšenie Colour Concept s päťdesiatpercentnou zľavou v rovnakom časovom horizonte.

Kým základ s litrovým objemom a 44 kW (60 k) je síce najlacnejší, ale reálne odporúčame aspoň výkonnejšiu verziu s 55 kW (75 k) za 9540 eur. Naftový trojvalcový základ s 66 kW (90 k) bude so základnou výbavou Active stáť 12 940 eur.

Škoda použila aj Simply Clever prvky, z ktorých najviac Clever a Smart bude možnosť prepojenia v rámci MirrorLinku s mobilným telefónom. Hatchback do ponuky prichádza už teraz, ale na kombi si treba počkať do konca januára. A aby sme nezabudli, od svojej Fabie, ktorej farbu zvolili užívatelia Facebooku si kľúče prevzala aj tvár reprezentujúca nové auto, Kristína Svarinská. Prevzala si teda jeden veľký kľúč, ktorým ale asi neodomkla ani nenaštartovala. A tí blikajúci borci na fotke sú zo skupiny The Pastels.

https://autogrip.sk/wp-content/uploads/2014/11/nova_skoda_fabia_cennik.pdf