Nový Hyundai i20 kúpite už za 8 990 eur

Hyundai Night. To bol názov podujatia, ktoré sa už 4 roky pravidelne koná a tento rok bol hlavným lákadlom nový Hyundai i20. Teda pre nás. Veríme, že pre niekoho to možno bol moderátor Michal Hudák, alebo pre ďalších Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová.

Formálna akcia v oblekoch a koktailových šatách začínala pozvoľna, ale potom to prišlo. Úvodný príhovor prišiel s informáciou, že Hyundai je treťou najpredávanejšou značkou osobných vozidiel na Slovensku, hneď za Škodou a Volkwagenom.

Hneď na to Miss, stojaca asi 40 minút pred autom, potiahla plachtu pripnutú na šaty. Odhalila biely kus i20. V hnedej vyzerá exkluzívnejšie, ale pri bielej viac vynikla línia strechy. Samotná strecha vyzerala, že drží iba na ráme okna, lebo C-stĺpik má čiernu farbu.

Ešte pred oznámením ceny samotnej prišla informácia o tom, že kufor novej generácie i20 má objem 326 litrov, čo je o 4 litre menej ako ten, ktorým disponuje tretia generácia Škody Fabia. Najočakávanejšia informácia na seba nenechala dlho čakať. Hyundai i20 bude stáť 8 990 eur za základnú verziu so štvorvalcom 1,25 a výkonom 55 kW (75 k). Neskôr sa do ponuky dostane aj litrové trojvalcové T-GDI s 88 kW (120 k) a 173 Nm.

Na trh sa malý Hyundai dostane v najbližšej dobe. Predpokladáme, že predbehne novú Fabiu, aby mal náskok. Následne Hyundai predstaví aj trojdverovú verziu označovanú ako kupé. Dúfame, že zákulisné informácie o malom kombi budú pravdivé. V tom prípade by mala česká alternatíva ešte ťažšieho súpera.

Zákulisné informácie počas večera prezradili, že budúci rok sa môžeme tešiť na novú generáciu ix35 a facelifty i30 a i40.

https://autogrip.sk/wp-content/uploads/2014/11/nova-generacia-i20-cennik.pdf