Mazda 2 sa objaví aj ako sedan a vyzerá lepšie

O BMW sa hovorilo, že to najlepšie, čo vyrobilo malo žraločiu prednú masku. No a podobný sklon majú aj masky na nových Mazdách. Takže by to znamenalo éru neuveriteľnej kvality? To sa uvidí časom.

Ale treba povedať aj to, že hatchbacky vyzerajú akosi nasilu ukončené a menej vyvážené pri pohľade zboku. Najmä preto je predstavenie novej Mazdy 2 s karosériou sedan veľmi dobrou správou. Karoséria už zboku nevyzerá ako nasilu useknutá za zadnými dverami.

Kým Mazda 3 sedan vyzerá ako mini6, tak Mazda 2 sedan zase vyzerá ako mini3. Celkovo sa dizajn vydaril a vyzerá asi najlepšie zo všetkých Mázd, ak neberieme do úvahy MX-5.

Pod kapotou modelu, ktorý sa predstaví na autosalóne v Thajsku sa objaví motor 1,5 Skyactiv-D s výkonom 77 kW (105 k) a krútiacim momentom 220 Nm. Kombinovaná spotreba by sa vraj mala ustáliť na 3,4 litroch a emisie na 89 gramoch CO2 na kilometer.

Určite sa bude predávať v Ázii, ale veľkú šancu má aj Európa, kde by sa 2 Sedan postavila proti Citroënu C-Elyseé, či Peugeotu 301.