Nová edícia Clia RS sa inšpiruje formulou 1

Nie je tomu tak dávno, čo bola na trhu špeciálna edícia športových Renaultov, ktorá mala oživiť slávne meno Gordini.

A dnes je jasné, že Gordini nebolo poslednou špeciálnou edíciou Clia RS. Značka Renault totiž predstavila Clio RS RedBull Racing RB7, ktoré je akousi poctou a poďakovaním tímu RedBull Racing za minuloročný zisk titulu majstrov sveta vo formuli 1.

A práve designom minuloročného monopostu tejto stajne sa toto Clio značne inšpiruje. Exteriér sa nesie v rovnakých odtieňoch čiernej a žltej a na streche nájdeme decentný šachovnicový vzor. Odznaky RedBull Racing rozmiestnené na rôznych miestach karosérie už len dovtárajú „formulový“ charakter. A aby disky dokonale zapadli k celkovému image auta, ich farba je – čierna.

Interiér je predsa len viac bližší sériovému Cliu RS. Avšak dožlta ladené sedadlá prešívané niťou rovnakej farby vás, spolu s hliníkovou plaketou obsahujúcou sériové číslo, ubezpečia, že sedíte v „limitke“. Špecialitou je takzvaný RS monitor, obashujúci rôzne dáta z jazdy.

Pod kapotou sa žiadne zmeny neudiali, o pohon sa stále stará rovnaký dvojliter s výkonom 149kW/200 koní, tak ako tomu je v bežnom Cliu RS.

Smutnou správou je, že na Slovensku sa táto limitovaná edícia do predaja nedostane. Vo Francúzsku, Španielsku, Švajčiarsku, Belgicku a susednom Rakúsku sa však bude dať kúpiť za cenu 27 900 Eur.