Mansory si vzalo na mušku CLS63 AMG

O divokých a extravagantných výtvoroch tuningovej firmy Mansory vás pravidelne informujeme, veď len nedávno sme písali o ich upravenom Aventadore či novom McLarene.

Nemôžeme vás preto ochudobniť ani o ich ďalšie dielo, ktorým je Mercedes CLS63 AMG. Elegantno-športový vzhľad sériového CLS sa po zásahu pánov z Mansory zmenil na beštiálny. Môže za to rozšírený bodykit, obsahujúci brutálny zadný difúzor, veľké otvory pre prívod vzduchu a všemožné karbónové, viac či menej funkčné doplnky. A áno, karbón, ten je všade, kam len oko zahliadne. Auto je, samozrejme, aj celkovo bližšie k vozovke a masívne kované disky majú priemer 20“.

A ako už vieme, v Mansory sa vždy držia pravidla, že výkonu nikdy nie je dosť. V 5.5 litrovom osemvalci preplňovanom dvoma turbami, ktorým je poháňané sériové CLS63 AMG, sa im podarilo nájsť potenciál 471 kW/ 631 koní a šialených 900 Nm…posielaných na zadné kolesá, pochopiteľne. To predstavuje nárast zhruba 80 koní oproti sériovej verzii, ktorý mjú na svedomí zmena vzduchových filtrov a iné nastavenie riadiacej jednotky.

Interiér je čierny a temný, výborne tak korešponduje s pekelným charakterom tohto auta. Ako správne tušíte, ani v ňom nie je o karbón núdza. Doplnený je hliníkom, z ktorého sú vyhotovené napríklad pedále, a čiernym piánovým obkladom. Všetko, čo sa dá, je obšité do kože, ktorej farbu už asi ani nie je nutné pripomínať.