Najčudnejšie auto: Rinspeed MicroMAX

Krabica, škatuľa, box, alebo tehla. To sú prvé slová, ktorá zídu na myseľ pri pohľade na nový výstrelok od švajčiarskej firmy Rinspeed. Po úpravách Porsche to je jeden z projektov, ktoré na chvíľu zastavia rozum s otázkou, že ako na to prišli.

Na aerodynamiku auto zamerané asi nebude. Koncept je dlhý 3,7 litra a vysoký 2,2 litra. Vnútri je, sadnite si, chladnička, kávovar a niekoľko možností pripojenia. Zvláštne. Okná nie sú sklené, ale z plexiskla so značkou Plexiglas.

Interakcie s pasažiermi zabezpečuje panel VDO s 19-palcovým dotykovým monitorom, poskytujúcim viacdimenzionálne interakcie. Netušíme síce, čo to znamená, ale znie to futuristicky.

No a pohon je elektrickým motorom. Systém pohonu pochádza z vysokozdvižného vozíka. Vnútro si dokáže zvyknúť na troch pasažierov. Ak sa takéto čudo dostane do výroby bude stáť 5-10 000 eur. Cena závisí od výbavy a druhu pohonu.

Podľa tvaru to vyzerá, že autá budú stohovateľné a bude sa s nimi dať hrať Tetris, len pri kompletnom riadku asi nezmiznú. Veď nemajú logo Audi.

Pozrite si fotky tejto škatule. Je to moderná alternatíva autobusu alebo taxíka? A mimochodom, nie je tam použitý volant z Renaultu?