Nissan Juke bude ešte lepší, veď bude žltý

Každý si pamätá úvodnú reakciu pre predstavení modelu Nissan Juke. Všetci boli šokovaní tým, ako auto vyzerá. Šoky to boli väčšinou negatívne a niektorí tvrdili, že toto bude určite najškaredšie auto v histórii a pritom Ssangyong Rodius už videli tiež. Povedzme, že Nissan Juke je svojský, ale dotiahol to, na rozdiel od Multiply, aj do reálnej druhej generácie. Druhú generáciu Nissanu Juke už máme na trhu toľko, že už si prichádza po modernizáciu.

Vylepšenia sú len detailné. Zvonka môžete hľadať čokoľvek, dokonca sa ani disky nezmenili. Zmenila sa ale ponuka farieb. Čierna bude čiernejšia a podľa slov Nissanu veľa ľudí žiadalo žltú, tak ju automobilka vracia naspäť po prvej generácii. V prvej generácii bola ale trochu žiarivejšia, teraz je bledšia a pôsobí modernejšie.

Novinkou zvonka môže byť aj nový druh výbavy N-Sport, ktorý ku štandardnému vzhľadu pridáva zopár čiernych detailov. Čierna maska chladiča, strecha, stĺpiky, lemy blatníkov a zopár ďalších prvkov. Čakáte ešte niečo viac? Zmenené svetlá? Nie, z tohoto nič nebude. Nissan predsa nechce nasrať nahnevať svoju klientelu výraznými výstrelkami. Cítite tú iróniu?

Viac sa zmenil interiér Nissanu Juke

Omnoho väčšie zmeny prichádzajú v interiéri. Kým v základe budú štandardne ručičkové prístroje, od vybaví Acenta sa do Nissan Juke nasťahuje digitálny prístrojový štít pred vodičom s uhlopriečkou 12,3 palca, ale s rozlíšením 1920×720 pixelov. Výrazným krokom vpred má byť aj použitie nových materiálov na prístrojovú dosku, ktoré pripomínajú kožu a sú lepšie nielen na pohľad, ale aj na dotyk. To aspoň hovorí Nissan, nie každý má v potrebe dotýkať sa prístrojovej dosky.

Najväčší krok vpred má ale predstavovať úplne nový displej s uhlopriečkou znova 12,3 palca, ale tentoraz aj s natočením k vodičovi. Vodič tak dokáže ovládať všetko, vrátane softvérových tlačidiel úplne v rohu. Dokonca aj ten softvér je nový, veď ponúka možnosť usporiadania widgetov podľa potreby a zároveň aj bezdrôtového zrkadlenia. Kým Apple CarPlay už v minulosti dostupné bolo, novinka je použitie bezdrôtového Android Auto.

Pre verziu N-Sport bude aj do interiéru presahovať žltá farba. To je asi všetko, možno ešte treba spomenúť jednu pikošku. Nissan uvádza, že bezdrôtové nabíjanie dokáže ponúknuť priestor aj pre veľké telefóny ako napríklad iPhone 12 Pro Max. Mám pocit, že iPhone 14 Pro Max je rovnako veľký, ale ten už asi podporovaný tak ľahko nebude. Ďalší ironicky text, všakže!