Nemáte zvyšný Aston Martin DB7?

Aston Martin DB7 je krásny, ale ak budeme sami k sebe úprimní, tak DB4 GT od Zagata je o niekoľko líg inde. DB4 GT je však trochu drahé. Slovo trochu nie je adekvátne. Je megadrahé. Veď len nedávno sa predal typ Sanction II v Aston Martin Works v Newport Pagnell za enormných 1,9 milióna amerických dolárov, čo je v prepočte 1 538 000 eur.

Britský karosár Evanta má riešenie aj na problém ceny. Treba k nemu len jednu staršiu DB7, ktorá nemusí byť z pohľadu karosárskych panelov úplne tip-top. Na nich stavia moderné repliky krásnych DB4 GT.

Konkrétna konverzia je postavená z DB7 V12 Vantage. Pod kapotou je 6,0 litrový motor s výkonom 309 kW (420 k). To je o niečo viac, ako mal originál. Vtedy to bol radový šesťvalec s objemom 3,7 litra a výkonom 231 kW (314 k).

Nová interpretácia má šesťstupňovú automatickú prevodovku a v preklade sa nestratila ani klimatizácia, či airbagy. Bledomodrý exteriér skrýva interiér s aplikáciou červenej kože a schováva kompletný ochranný rám. Evanta bude určite pýtať veľa peňazí, ale bude to omnoho menej ako stálo spomenuté DB4 GT Zagato.