Testy nového Clia v plnom prúde

Renault na jesennom autosalóne v Paríži predstaví nové Clio. Podľa špionážnych fotografií je jasné, že predná časť bude mať novú masku, ktorá je predzvesťou nového štýlu automobilov značky. Z fotografií maskovaného auta je zrejmé, že päťdverový model bude mať kľučky zadných dvier schované v stĺpiku, podobne ako Seat Leon.

Svojimi tvarmi bude chcieť konkurovať dynamicky vyzerajúcemu Fordu Fiesta skôr ako konzervatívnej Fabii.

Zmeny prebehnú aj pod kapotou modelu. Nový základ už nebude dlho používaná šestnásťventilová jedna-dvojka. Najmenší motor sa svojim objemom dostane pod jeden liter. Deväťdecový trojvalec poskytne okolo 63 kW (85 k). Samozrejmosťou bude použitie súčasných 1,2 TCe a 1,4 TCe.

Vyzerá to, že atmosférické motory sa spod kapoty odsťahujú nadobro. Platí to aj pre športovú verziu RS. Charizmatický neprepĺňaný dvojliter asi nahradí turbom dopovaný 1,6 litrový štvorvalec s podobným výkonom z Nissanu Juke (140 kW/190 k). O objeme sa stále nehovorí, tak stále tajne dúfame, že pod pojmom prepĺňaný motor Renault rozumie 195 kW (265 k) jednotku z Mégane RS.

Naftovú časť ponuky zastanú klasické 1,5 litrové dCi s predpokladaným výkonom od 55 kW (75 k) do 77 kW (105 k). Časom by mal pribudnúť aj 1,2 litrový trojvalec dCi odovzdávajúci od 58 kW (80 k)do 73 kW (98k).