Náhodou sme sa ocitli na konci etapy rally Streetgasm 2000

Gumball 3000 pozná každý. Takisto väčšina z vás počula o akcii Rally radosti, ktorá sa konala na Slovensku. Ale o Streetgasm 2000 asi veľa ľudí nepočulo. Je to niečo podobné ako Gumball, ale je to najmä holandská záležitosť.

Tento rok výlet štartoval v Rotterdame na futbalovom štadióne. Cesta viedla cez Grossglockner Hochalpenstrasse do slovinského mesta Portorož a odtiaľ cez Benátky do Cannes. Návšteva tohto podujatia nebola vôbec v pláne, ale náhodou sme sa ocitli tam, kde bola jedna zo zastávok. A teraz už subjektívne pocity.

Idem mestom, dobrá hudba, príjemné auto. Idem na večeru, tak rýchlo nájsť parkovacie miesto a hurá jesť. Som v meste Portorož, takmer najbližšom mori od Bratislavy. Veď Waze hlásil vzdialenosť len čosi cez 500 kilometrov. A na pohodlnom aute, ako Škoda Superb bez pochýb je, to je fakt chvíľa cestovania. Víkend pri mori nie je šialene zložitý a ani šialene drahý.

No naspäť k mestu. Prechádzam cez kruháč a registrujem biele Gallardo Spyder s nejakými polepmi, čítam Streetgasm 2000 a hovorím si, že od minulého roka zabudol, že možno zablúdil a nevenujem tomu ďalšiu pozornosť. Jasné, dávam dole okno, nie kvôli zvuku dvojlitrovej nafty Superbu, ale kvôli, veď chápete.

Hľadám miesto na parkovanie a vidím X4 s nápisom Safety car. To už nemôže byť náhoda. Zastavujem kúsok od nej a v areáli hotela Kempinski vidím o čo ide. Nezablúdili. Reálne tu je jedna z páuz pretekov, či ako to nazvať. Lambo Avetnador a BMW M4 so South Park polepmi sú jasným dôkazom.

Reštauráciu teda vyberám takú, čo je priamo oproti hotelu a mám pripravený foťák. To je celkom dobrý nápad, lebo niektorí ešte len dorážajú. Vraj je až 120 áut. Inak, ak by ste sa chceli prihlásiť, tak účasť stojí takmer 6 600 eur. Veľkú šou robí Aventador, ktorý strieľa plamene z výfuku. Po jedle idem pozrieť pred hotel a… Pozrite si v galérii. To bledosivé Porsche 911 je vraj 9ff s výkonom až 1000 koní. A drevený McLaren Senna tiež púta pozornosť. Je brutálnejší ako zelený Aventador S. Ale vrcholom všetkého je Audi RS4 s prestrojením za Cookie Monster.

No a teraz tá galéria. Enjoy! Vyzerá to na zaujímavú akciu, aj keď pompéznosť a imidž Gumballu mať nikdy nebude.