Poznáme cenu nového Superbu

Pred pár dňami sa nám predstavila nová, faceliftovaná verzia modelu Superb od Škody. Dnes už vieme, že najreprezentatívnejší model českej značky sa bude predávať od 24 870 Eur.

Za túto cenu dostanú zákazníci benzínový motor 1.5 TSI so 110kW/150 koňmi v najnižšej výbave Active. Kúsok nad touto úrovňou výbavy stojí Active Plus, ktorý má naviac 17″ hliníkové disky, parkovacie senzory a tkané koberce. Ambition je ešte vyššie a preto začína na sume 27 060 Eur, za ktorú dostanete napríklad LED svetlomety, bezkľúčové odomykanie a slušnú plejádu bezpečnostných asistentov. Aj tu je k dispozícii medzistupeň výbavy Plus, ktorý sa vyznačuje elektricky nastaviteľným sedadlom vodiča, grafickým displejom palubného počítača MAXI DOT či automatickým prepínaním svetiel.  Na vrchole je Style, aj keď ani zďaleka nie na úplnom, keďže Superb ponúka aj špecifické výbavy Sportline a prvý krát v histórii aj Scout. No a samozrejme, špičkový luxusný Laurin & Klement. Môžeme teda konštatovať, že Style je najvyššou „bežnou“ výbavou. Začína na sume 30 290 Eur a obsahuje aj takú lahôdku ako LED matrixové svetlomety, trojzónovú klimatizáciu či pripojenie na internet pomocou vlastnej SIM karty. A to vyberáme iba námatkovo. 

Ako sme už spomenuli, Superb bude prvý krát v dispozícii aj v outdoorovo ladenej výbave Scout s masívnejším oplastovaním a ochrannými prvkami. Protikladom bude zasa verzia Sportline, pre dynamicky ladené povahy, začínajúca na cene 33 430 Eur. Tým sa dostáva takmer na cenu luxusnej verzie Laurin & Klement, za ktorú si Škoda pýta najmenej 34 260 Eur. 

Motorové spektrum zahŕňa dva naftové a tri benzínové motory, začínajúc na základnom výkone 110kW/150 koní až po 200kW/272 koní v špičkových verziách, ako napríklad Laurin & Klement.

Náš článok záhŕňa iba veľmi námatkové popisy jednotlivých verzií, pre úplne podrobné špecifikácie a samozrejme aj ceny odporúčame navštíviť stránku importéra https://www.skoda-auto.sk/modely/superb.