Alpine A110S naberá na sile

Alpine je stále veľká exkluzivita a keď ho stretente na našich cestách, ide o veľkú raritu. Čo je škoda, pretože vyzerá super a netuctovo. Naviac, nový A110S na jeseň príde do predaja s ešte lepším motorom, keďže ide o ostrejšiu verziu základného modelu A110.

Pod kapotu sa bude montovať 1.8 litrový štvorvalec s turbom a výkonom 215 kW/288 koní a 320Nm. Pre porovnanie, základná verzia má 248 koní. Motor do verzie S sa kvôli lepšiemu vyváženiu montuje na stred, čo zaručuje úžasné jazdné vlastnosti. Ako prevodové ústrojenstvo slúži sedemstupňová dvojspojka. Elektronický diferenciál zasa plynule rozdeľuje výkon medzi kolesá zadnej nápravy. Šprint z 0 na 100km/h za 4,4 sekundy je viac než slušná hodnota, takmer ako zo sveta výkonnejších superšportov. Oproti bežnej A110 má A110S až o 50% tuhší podvozok a tiež tuhšie stabilizátory. Za príplatok veľké brzdy Brembo, v štandarde ale dostanete špeciálne obutie Michelin Pilot Sport 4.

Verziu A110S je možné rozpoznať podľa tmavých kolies, oranžových brzdičov či malého oranžovo-karbónového emblému na C-stĺpiku. Ten je možné nájsť aj v interiéri,  kde majú miesto aj masívne pásy Sabelt. Je veľmi pravdepodobné, že A110S bude jedno z najlepších „jazdeckých“ áut na trhu. Teda, tých dostupnejších. Cena by mala začínať na približne 66 500 €, čo za imageové, skvele jazdiace a netradičné kupé nie je vôbec závratná čiastka.