Môžeme sa tešiť na nové Subaru Legacy

Súčasné Legacy bolo prijaté skôr vlažne. Bolo to preto, že predchodca bol jednoducho krajší. A omnoho. Nové tvary sedeli najlepšie na Outback, sedan a kombi s nimi vyzerali nekonvenčne a zvláštne.

Pri súčasnom trende dizajnu automobilky, ktorý predstavila na Impreze a na WRX sa dá predpokladať, že aj Legacy sa môže vrátiť do skupiny áut, ktoré potešia, keď prejdú okolo. Podľa zverejneného náhľadu je jasné, že auto bude mať tvar viac ako kupé a podobné svetlá ako má Impreza.

Pod kapotu by sa mohol dostať 2,5-litrový boxer na benzín s približne 129 kW (175 k), či prepĺňaný dvojliter s predpokladaným výkonom 184 kW (250 k). Ale s deväťdesiat percentnou istotou bude v ponuke Boxer Diesel s dvoma litrami a výkonom 110 kW (150 k). Možno sa dovtedy podarí Subaru vytiahnuť naftovej alternatívy viac. To sa však nedozvieme hneď, lebo U,S and A zatiaľ naftu stále ignorujú. A vlastne aby sme nezabudli, pohon všetkých kolies je stopercentný a horšie je, že aj skútrové prevodovky CVT v niektorých verziách.

Subaru Legacy 2014