BMW 4 Gran Coupé je ako Škoda Octavia

Mníchovská automobilka BMW robí pekný prievan v hlavách svojich zákazníkov. Po tom, čo kupé a kabrio oddelila od sedanu a kombi. Vzniklo číselné označenie štyri. A keďže do trojky, ktorá sa tvári ako rodinnejšie založená pribudla alternatíva GT, aj štvorka môže mať nového súrodenca.

Do štvorkového setu pribudne na Ženevskom autosalóne nová karoséria s názvom Gran Coupé. Tá bude oproti svojmu súrodencovi so šestkou odlišná v jednom zásadnom detaile. Nebude sedanokupé, ale čistokrvný liftback s bezrámovými oknami. BMW 4 Gran Coupé tak bude asi najpraktickejšou alternatívou so športovým charakterom.

Pôdorys auta ostal rovnaký ako kupé, ale strecha je dlhšia o 112 milimetrov a celkovo je karoséria o 12 milimetrov vyššia. Vyššia stavba ponúkne aj väčší batožinový priestor. Ten bude mať 480 litrov, čo je o 35 litrov viac ako má kupé. Po sklopení sedadiel sa objem vyšplhá až na 1300 litrov.

Spočiatku bude možné kombinovať liftback, čo je karoséria, ako má Škoda Octavia, s alternatívami označenými ako 420i, 428i a 435i pre benzínové agregáty a 418d a 420d spaľujúce naftu. V základnej výbave bude figurovať manuálna prevodovka so šiestimi stupňami a za príplatok bude samozrejme možné vybrať niektorú z automatických prevodoviek, prípadne pohon všetkých kolies xDrive. Tým sa však ponuka zďaleka nekončí, BMW bude postupne pridávať ďalšie verzie. O M4 Gran Coupé sa zatiaľ nehovorilo.

Podľa tvaru karosérie predpokladáme, že by 4 Gran Coupé mohlo mať na trhu väčší úspech ako 3 Sedan. Ale samozrejme s motorom 420d.