Ford konečne ponúkne nové Mondeo

Každý už videl nové Mondeo. Ale zatiaľ iba na fotkách a záznamoch z konferencie Go Further. Ford zvolil veľmi zaujímavú taktiku, že model predstaví s obrovským predstihom a potom ľudia čakajú, kým sa dostane do predaja. Svojim spôsobom je pekné, že zákazníci vidia do budúcnosti, ale vo fáze čakania prestávajú kupovať aktuálny model.

Našťastie čakanie už onedlho končí. Teda aspoň na nové Mondeo. Riaditeľ britského Fordu oznámil, že by sa malo začať vyrábať v štvrtom kvartáli tohto roka. To predstavuje značný sklz oproti pôvodnému plánu, ktorý znel apríl 2013. Nové Mondeo bude ešte novšie, nakoľko by malo prísť rovno s faceliftom.

Paleta motorov už rozoberaná bola, tak len na pripomenutie, 1,6-litrový EcoBoost bude nahradený agregátom s objemom menším o jedno deci. Výkonovo ostane na 110 kW (150 k). V rámci honby za nízkymi emisiami si Ford zaumienil, že do veľkého sedanu naoperuje aj litrový EcoBoost, predpokladáme, že s vyšším výkonom 92 kW (125 k).

V ponuke budú ešte ďalšie verzie 1,6 EcoBoost, ktoré zatiaľ 1,5ťka nenahradia a samozrejme dvojlitrový EcoBoost. Nafta patrí do traktorov, ale nepohrdne ňou ani Mondeo 1,5 TDCi, ani dvojliter na rovnaké palivo. Časom pribudne aj hybridná verzia s kombinovaným výkonom 140 kW (190 k) a priemernou spotrebou 4,3 litra.

Tí, čo čakali na novú generáciu sa teda konečne dočkajú a my určite prinesieme test, ak nevzniknú ďalšie sklzy. My sa tešíme na vrcholný výbavový model Vignale.