Moab Easter Safari s drsnými verziami Jeepov

Moab Easter Safari je podujatie, ktoré sa každoročne koná v okolí Moab Utah v U.S.A. . Ide, v podstate, o festival pre priaznivcov vozidiel značky Jeep, ktorí sa tu zídu a absolvujú spolu hromadný „road trip“. Vlastne skôr, „off-road trip“.

A na tejto udalosti sa tento rok ukážu aj poriadne zdrsnené koncepty, vychádzajúce z modelov značky Jeep. Je ich celkom 6, takže poďme na to pekne popriadku.

Začnime výtvorom nazvaným Grand Cherokee Trailhawk. Jeho karoséria, nalakovaná do bielej farby, je doplnená červeno-šedou, ktorú možno nájsť napríklad na prednej maske. V teréne, v prípade zapadnutia,  môžu prísť vhod ťažné oká v prednom a zadnom nárazníku. Tmavé disky kolies, obuté do pneumatík Goodyear Wrangler Silent Armor, sú dobrým kontrastom k svetlej karosérií.

Druhým v poradí je Wrangler Apache. K jeho charakteristikám patrí napríklad 6.4 litrový osmevalec HEMI s výkonom vyhnaným až na 350 kW/477 koní a krútiakom 637 Nm. Vysokopevnostný oceľový nárazník s navijakom Warn či špeciálny podvozok Mopar Pro 60 zaručia, že máloktorý druh terénu bude pre tohto „apača“ problémom.

Je tu ešte aj ďalší Wrangler, ktorého druhé meno znie Traildozer. Ten je vybavený rovnakým osemvalcom HEMI, avšak so sériovým výkonom. Úpravy tejto verzie má na svedomí firma American Expedition Vehicles. Tá ho vybavila elektronicky uzavierateľnými diferenciálmi Dana 44 s prevodom 4:10, heavy-duty pružinami, navijakom Warn a balónovými pneumatikami Mickey Thompson Baja Crew.

Potom tu máme Mighty FC, ktorého základ je opäť v Rubicone. Ten je inšpirovaný  modelom Forward Control, teda malým nákladiakom,  ktorý sa vyrábal v rokoch 1956 až 1965. Podvozok od Moparu našiel uplatnenie aj v tomto prípade.

Nám v redakcii sa veľmi páči koncept nazvaný  J-12. Ten je inšpirovaný retro pick-upom Gladiator z roku 1960 a vyzerá vážne veľmi štýlovo.

A nakoniec sa dostávame k poslednému zo šestice. Tým je žltý Wrangler Rubicon, nazvaný jednoducho Mopar. Ako názov prezrádza, vybavený je taktiež podvozkom Mopar, oceľovými  off-roadovými nárazníkmi, navijakom od firmy Warn či „balónmi“ od Goodyearu.