Passat s TéDéÍčkom biturbo

Nemecký časopis AutoBild vyhlásil, že nový Passat bude už pre modelový rok 2014. Neznamená to ale, že bude v predaji už koncom budúceho roka. Vraj sa dostaví až v polovici 2014. Dovtedy sa budú po cestách pohybovať  súčasná verzia po facelifte. Tým prešlo aj štvordverové kupé CC.

Očakáva sa aj nástupca CC, ktorý by nemal byť konkurenciou Passatu, ale mal by byť medzi novým Passatom a Phaetonom. Ešte drastickejšie znejú zvesti o kupé a kabriolete.

Špekuluje sa o motoroch TSI poháňaných benzínom objemu 1,4, 1,6 a 2,0 litra. Tie by mali odovzdať 96 kW (130 k) až 184 kW (250 k). Naftu bude spaľovať očakávané biturbo, ktoré ponúkne vraj viac ako 125 kW (170 k). To by znamenalo, že by to mohlo mať objem 1,6 litra, keď toľko už dvojliter dáva dnes.

Šuškanie o plug-in hybride znie tiež čoraz častejšie a najpravdepodobnejšie je spojenie elektromotora s benzínovým 1,4 TSI. Celkový výkon sa odhaduje na 125 kW (170 k) a dojazd iba na batérie na 50 km.

Čo z toho bude nakoniec pravda ukáže budúcnosť. Jasné však je, že nech bude Passat akýkoľvek, vždy si nájde svojich zákazníkov.