Mercedes CL63 AMG od Unicate: dobrúsenie GT

Bezpečnostné previerky na letiskách sú stále horšou nočnou morou. Vyzliekať sa do spodnej bielizne, či vybaliť a znova zabaliť kufor nie je výnimkou. A to je dôvod, prečo hľadať alternatívu. Cestovať sa dá aj vlakom. Ale aj po ceste.

Kto potrebuje veľkú limuzínu, keď jazdí sám? Prečo radšej nezvoliť veľké kupé? A práve Mercedes-Benz CL63 AMG je takým krížnikom. Spotreba rovnaká ako pri S63 AMG, ale efekt lepší, pretože nikto nečaká, že budete sedieť vzadu.

Firma Unicate pripravila práve pre toto GT balík úprav. Samozrejme pre verziu po facelifte. Karbónový spojler vzadu necháva vyniknúť eleganciu, ktorú modelu už upravenému v AMG nemožno uprieť.

Kolesá s diskami dosahujúcimi priemer 21 palcov trčia trochu viac von vďaka podložkám. A modul na zníženie svetlej výšky zase poslal auto bližšie k ceste. Koncovky výfuku prezrádzajú zmenu aj tu. Podľa Unicate je zvuk priam apokalyptický. Asi sa nechali inšpirovať blížiacim sa termínom z Mayského kalendára.

Zmena pod prednou kapotou priniesla nejaké koníky naviac. Preprogramovanie riadiacej jednotky predviedlo výsledok v podobe 453 kW (616 k), čo je nárast o 53 kW (72 k). S takým potenciálom dá stovku za 4,5 sekundy. Na maximálke sa zvýšenie neprejavilo. Obmedzovač na 250 km/h ostal na svojom mieste.

Aké GT by ste zvolili miesto cesty lietadlom?