Petter Solberg sa lúči s WRC

Zdá sa, že budúci rok bude v seriáli automobilových súťaží WRC akýmsi prelomovým a iným. Pozitívom je, že do neho vstupuje nová silná značka, ktorou je Volkswagen. Smtúok a nostalgiu zasa vzbudzuje správa, ktorá svetové médiá obletela včera.
Po dlhých 15 rokoch končí svoju kariéru legendárna postava tohto športu, fanúšikmi milovaný majster sveta z roku 2003 Petter Solberg. Ten sa totiž nedohodol s tímom M-Sport a zostal bez angažmá. Po Sebasteinovi Loebovi tak odchádza zo sveta WRC ďalšia významná osobnosť. Sám Petter nedávno prehlásil, že je ochotný jazdiť aj bez nároku na honorár. Situácia sa však vyvinula tak, že pokiaľ by chcel Nór aj naďalej pôsobiť v tomto športe, musel by buď pritiahnuť bohatého sponzora alebo si svoje štarty jednoducho platiť z vlastného vrecka. K takejto variante Petter nebol ochotný pristúpiť a sezóna 2012 tak bola jeho poslednou kompletnou.
Ďakujeme za zážitky, dúfame že Pettera ešte na štarte nejakej svetovej súťaže v budúcnosti uvidíme a prajeme príjemný dôchodok.